Yeni trend; çıtır erkek, olgun kadın

Gün olur devran döner, kaplumbağa tavşanı geçer, kadının fendi erkeği yener!

Hatırlar mısınız; anneannelerimiz – dedelerimiz birbirlerine bey-hanım diye hitap ederlerdi. Saygıda ve sevgide kusur etmeden bir ömür geçinip giderlerdi. Yatağı terk eden bir kadın, eve geç gelen bir erkek bulamazdınız o evlerde ya da kötü söz işitmezdiniz. Dışarıdan görülen bu mutlu tablonun arka yüzünde ne olduğunu da hiç göremezdiniz.

Zannediyoruz ki; dedelerimizin – anneannelerimizin hiç kusuru yok. Oysa kim bilir neler yaşandı, nelerle mücadele edildi. Erkeğin yaşının büyük olması, karşılıklı saygı, kadının ekonomik olarak özgür olmaması bu düzenin devam etmesini sağladı.

Oysa şimdi dünya değişti, ilişkiler başkalaştı. Artık 2 günde evleniyor, 30 dakikada boşanıyor, mahkemeden çıkıp sinemaya gidebiliyor, sabah da hiçbir şey olmamış gibi işimizin başına geliyoruz. Ekonomik özgürlüğünü eline alan her kadın kendi cumhuriyetini ilan ediyor, erkekler de güçlü kadınları gördükçe agresifleşip çözümü başka kadınların kollarında arıyor. İstediğini satın alabilen, istediği zaman istediği yere gidebilen kadınlar, anneannelerimizin dedelerimize gösterdiği sabrın onda birini göstermiyor. Çünkü dışarıda onu bir dolu seçenek bekliyor. Yani artık ilişkiler emek, sevgi, saygı üçgeninin üzerine kurulu değil.

demiashtoncougar

Kadın; “aman erkeği adam etmek benim işim değil” diyerek işin içinden sıyrılıyor. Kendi olgunluğuna yakışır bir adam bulamayacağını bile bile… Erkekler geç olgunlaşıyor ve kadınlar bunu hala kabullenmiş değil! Biz evrimini tamamlamış erkeklere “olmuş adam” diyoruz bu arada. Hal böyle olunca kadın da diyor ki; “ben neden kendi yaşıtımdan bir adamla uğraşmak durumundayım, etrafımda benimle ilgilenen bir dolu genç erkek varken”… Bir bakıma haklı da… Neden uğraşalım? Genç erkeklere olgun kadınların çekici gelmesi çok doğal bir durum artık. Hele ki yaşadığımız şu düzende bir dolu concon kızımız elinden cep telefonunu düşürmezken ve ekran başından kalkmazken… Olgun kadının oturmuş fiziği, zekâsı, donanımı genç erkeği büyülemeye yetiyor. “Olmuş adam” arayışından vazgeçen kadın, sabahlara kadar süren sıcak gecelerin kollarına kendini bırakıveriyor. Cinsel olarak tatmin olan kadın kendi yaşıtlarındaki erkeklerle de yaşadığı sorunları genç erkekle de yaşayacağını biliyor ama genç erkek olgun erkeğe göre 1-0 önde, hem bu skor geceleri değişkenlik gösterirken olgun erkeğin neredeyse hiç şansı kalmıyor.

Bu arada olgun erkek ne mi yapıyor? Tabii concon kızların peşine düşüyor, evde playstation oynuyor, arkadaşlarıyla gece buluşup âlemlere akıyor ve “ne yazık ki hiçbir zaman evrimini tamamlayamayacağını bilmiyor”. Genç erkek, olgun kadınla kendini geliştiriyor, adam olma yolunda ilerliyor ve olgun erkeği çok kısa bir sürede geride bırakıyor. Yani tabiri caizse boynuz kulağı geçiyor!

Sonra olgun erkekle bir sonu olmayacağını anlayan concon kızımız genç erkeğimizi gözüne kestiriyor. Eğer işinde başarılı olgun bir kadınla birlikteyse genç erkeğimiz, concon kızın yüzüne bakmıyor ama bazen fire veriliyor maalesef ve genç erkeğimiz concon kızımızla gidiveriyor. Böylece yine olgun kadın, işe yaramayan yaşça olgun erkeğe kalıyor. Tıpkı Demi Moore – Ashton Kutcher örneğinde olduğu gibi…

Hani kadınlar bu aralar sık sık diyor ya; “evlenecek erkek mi var” diye. İşte olay tamamen bundan ibaret… Eğer uğraşacağım o kadar bari değsin diyorsanız, siz de bir genç erkek bulun ve yetiştirin. Dikkat edin, kaçmasın. Aman ne olacak hepsi aynı diyor ve ateşli, eğlenceli geceleri listenizden silebiliyorsanız olgun adamı “olmuş adam” yapmak için 30 yılınızı harcayacağınızı hatırlatmak isteriz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>