Erkek annelerine buradan selam ederim; Hav ar yuğ tudey?

Bu aralar erkeklere bir haller oldu. Kime sorsam aynı cümleyi duyuyorum; ” Benden adam olmaz!” Olmaz tabii, erkeği adam eden kadındır. Sen önce gönlüne, aklına yatan bir kadın bul, koşulsuz kendini o kadına teslim et, bak bakalım adam oluyor musun, olmuyor musun?!

İşin şakası tabii kendini koşulsuz teslim etmek… Kimse kimseye teslim olmak zorunda değil, fakat bir gerçek var ki; erkeği de kadın adam eder. Daha olgunlaşmamış, hayatı kavrayamamış, saçma sapan kaprisler yapan, “ama aşkım” diye başlayan cümleler kuran, erkeğe olur olmadık sorumluluklar yüklemeye çalışan, her şeye ağlayan, zırt pırt arayıp huzursuz eden, aşkı günde 3589 tane mesaj çekmek zanneden kızlarla birlikte olursanız doğal olarak “adam” olamazsınız.

Bir de bunun farklı bir versiyonu var o da “Erkek annelerinin çocuklarına hala bebek muamelesi yapması” ya da“Oğlunu kendi kocası” gibi görmesi…

Kiss For Mother

Bu kadınlar yüzünden de ortada olgunlaşmamış, hayatı anlayamamış, şaşkın erkekler gezmekte.

Hani Cem Yılmaz anlatıyor ya; “Çocuk sizin filmlerinizden küfür öğreniyor, bu film olmamış” diye. Cem Yılmaz da diyor ya; “Çocuk olmuş mu, olmamış yapamamışsın?!” diye. İşte durum aynen bundan ibaret! Bu çocuk olmamış hanımefendi, diyesi geliyor insanın… Potasyumunu koymamışsın anacım bunun!Sen koskoca adama hala bebek muamelesi yaparsan, hayatına olur olmadık müdahale edersen, saat kaç oldu neredesin diye saat başı ararsan o çocuk “adam” olmaz, olamaz. Hayatı, insanları, kötülüğü ya da iyiliği tanımasına izin vermiyorsun ki çocuk kendi kararlarını alabilsin. Onu da geçtim bu kadınlar oğullarını dünyanın “en iyi erkeği”,“bulunmaz Hint kumaşı” zannediyorlar, kendileri yapmış ya! Kul önce kendine bakmalı derim ben, sen nesin ki senden ne çıksın…Freud durumu çok güzel özetliyor aslına bakarsınız; bunun adı Jocasta kompleksi!Hikâyenin özü bu bence… Böyle anneler oldukça, böyle saçma kızlar ortalıkta gezip kadın olamadıkça ortada “adam” olamamış çok erkek görürüz daha. Buradan o annelere de şunu demek istiyorum; “Çıkarmasını biliyorsun, bari rahat bırak. Onu yapamıyorsan bi’ zahmet al geri, içine sok” inan dünya daha güzel bir yer olacak…” Hem sen rahat edersin, hem de insanlık!

Büyüklerimizin de dediği gibi “Yuvayı dişi kuş yapar.” Kızlarınızı da lütfen düzgün yetiştirin. Sağlam, yıkılmaz evliliklerin temelinde bu yatar. Öyle sulu gözlü, kamyon arkası yazılarla aşkı tanımlayan, her duygusal şarkıda kendini sağdan sola atan, en ufak olayda kavga çıkaran, “öldüricim kendimi” diyen kızlar yüzünden bu erkekler daha çok sürünür. Hem işte bu yetiştiremediğiniz kızlar ileride anne olunca arızalı erkekler dünyaya getiriyor, sarmal gittikçe büyüyor! Duydunuz beni değil mi anneler ve anne adayları… Hadi size kolay gelsin, ben biraz çıkıp hava alayım.

2 Responses to Erkek annelerine buradan selam ederim; Hav ar yuğ tudey?

  1. Fulya says:

    Tabii si bu yazıya katılmak namümkün :) bir kere şöyle bir şey var “en büyük aşk, kendi doğurduğuna duyduğun aşktır” bu pek möhim söz şahsıma aittir.. Efenim o sidikli kızlar önce bi adam olsunlar ondan sonra benim gibi yüce bir şahsiyetin oğluna yanaşmaya teşebbüs etsinler ayrıca kendine ve aşkına güvenemeyen kadınlar suçu o erkeğin anasına danasına atacağına önce bir silkinip kendilerine gelsinler.. Beğenmeyen almasın ayrıca.. Alıp ta modifiye etme çabası da nedir.. Biz burada fikri hür, vicdanı hür bireyler yaratmak için kıçımızı yırtalım gelsin elin paçozu bana biat et çeksin. Yok öyle. Pis yolarım ayrıca. Mikemmel oğlum kendisi kadar mikemmel anasına bağlı olursa kimse kusura bakmasın.. zorla vermiyoruz zaten çocuğu :) boyunduruk altına almak isteyen kadın asla uzun vadede kazanamaz ve sendromlardan bahsetmek gerekirse eğer onun yanında kısa süreli takılan erkek evlat stockholm sendromuna kapılmış bir yavrucaktan başkası değildir… öperim, kib, bye.

  2. gülşah says:

    yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan?? bütün erkekler anneleri gibi bir kadın arayıp durdular yüzyıllardır.. sanırım bu kısır döngüye verilebilecek şöyle şarkılı türkülü bir yanıtım var : anneni bizim eve gönder, beni sizin evinize aldır..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>