Bir erkegi kaybetmenin 10 yolu

Biliyorum, bugüne kadar her ay dünyanın en çok satan kadın dergilerini okudunuz. Her sayı beklediğiniz o “ideal erkeği” nasıl elde edeceğinizi algılamaya çalıştınız. Dergiden çıkan bir dolu testle mücadele ettiniz. Kişilik analizlerine girip ilişkinizdeki ya da olası ilişkinizdeki karşılaşabileceğiniz sorunları nasıl çözeceğinizi keşfettiniz.

wife-cleaningŞimdi tüm bu yukarıda saydıklarımı geçmişte bırakacağız. Size 10 altın kuralı söylüyorum. Eğer bu dediklerimi yaparsanız kesinlikle yalnız kalacaksınız. Hazır mıyız ağabeylerim – ablalarım, başlıyorum!

 1. Sevgilinizi “çok sev”in. Ona devamlı ne kadar değer verdiğinizi hatırlatın.
 2. Her zaman onun sevdiği yemekleri yapın. İşten geç gelseniz bile mantı açın, her gece ayrı bir ziyafet sofrası kurun. Ellerinizle besleyin.
 3. Modayı takip etmesini sağlayın. Bir spor salonuna yazılması için onu ikna edin. Hatta yeni yılda ona spor salonu üyeliği hediye edin.
 4. Banyoya sokup yıkayın. Ütüsüz bir şey giymesine kesinlikle izin vermeyin. Sabah erken kalkın, jilet gibi giydirip işe yollayın.
 5. Rutin sağlık kontrollerini ihmal etmemesi için ajanda kayıtlarını siz tutun.
 6. Başım ağrıyor gibi cümlelerle sevgilinizi/eşinizi kendinizden uzaklaştırmayın. Mümkünse bir başınız olduğunu unutun.
 7. Çoraplarının nerede olduğunu her zaman hatırlayın.
 8. Arkadaşlarıyla dışarı çıkmasına ya da maç izlemesine müdahale etmeyin. Birayı her daim soğuk tutun.
 9. O istediği gibi gezebilir, unutmayın o bir erkek. Hiçbir zaman onun istemeyeceği kişilerle görüşmeyin ve nereye giderseniz mutlaka haber verin.
 10. Hesaplı olun. Bütçenizi gözden geçirmeden sakın alışveriş yapmayın. Unutmayın ki hayat müşterektir, ödenmesi gereken faturalar var.

Eğer saydığım bu 10 maddeyi harfi harfine yerine getirirseniz mutlaka bir gün yalnız kalacaksınız demektir. Sevgiliniz/eşiniz ya sizi aldatacak ya da belli bir süre sonra sıkıcı bulacaktır.

we-can-do-it-movie-poster-9999-1020380237Hmm, “ben yalnız kalmak istemiyorum” diyorsanız size hemen ne yapmanız gerektiği konusunda birkaç ipucu vereyim!

 1. Arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayırın.
 2. Rutin kuaför randevularınızı aksatmayın.
 3. Sevdiğiniz her şeyi satın alın. Kredi kartınızın limiti mi yetmedi; sevgilinizin/eşinizin kredi kartını kullanın. Sorduğu zaman da “Senin için süsleniyorum hayatım” cümlesini kurun, inanın her seferinde yiyorlar bu cümleyi.
 4.  Flört etmekten korkmayın. Unutmayın, dünyadaki son erkek eşiniz/sevgiliniz değil.
 5. Bazen canınız telefonla konuşmak istemeyebilir. “No” tuşunu boşuna mı yaptılar sanıyorsunuz.
 6. Başınız her an, her yerde ve her koşulda ağrıyabilir. Unutmayın siz “dişisiniz”
 7. Bütün gün çalışıyorsunuz. Evde tabii ki ev işlerine bakan bir yardımcınız olacak.
 8. Eğer evde yemek yapmak moda olsaydı bu kadar restoran olur muydu? Mantıklı düşünün lütfen.
 9. Kariyeriniz her şeyden önemli. Birinciliği arkadaşlarınıza vermeyin. Sevgilinizi/eşinizi kaçıncı sıraya koyacağınızı modaya olan tutkunuz belirleyecektir.
 10. Ütü mü, o da ne?

Bu saydığım 10 maddeyi harfi harfine yerine getirirseniz, aradığınız ideal erkeği bulur ve en kısa zamanda evlenirsiniz. Benden söylemesi! Ok, öptüm bye!

One Response to Bir erkegi kaybetmenin 10 yolu

 1. Evren Özcan says:

  Bence bunu yazarken hemcinslerinizin size attığı kazıkları bir süzerek değerlendirseydiniz.

  He o dediğiniz adamlardan çok var doğrudur..ama siz ideal erkeği bulduğunuzda dibine kadar sıkarsınız, suyunu çıkartırsınız.

  Aslında herşeyi gönlü ile yapan adamlar vardır.Hem de o sizin söylediğiniz tarzdaki adamların içinde de bunlardan bulunmak üzere %80′i böyledir erkeklerin…ama siz kurcalamayı seversiniz..Herşey mükemmel giderken,

  1) En yakın arkadaşınızın gazı ile gelip olmayan şeyleri karşınızdakine yüklersiniz.

  2) Kızların toplandığı bir ev ortamında mutlaka dedikodu tavan yapar ve muhtemelen sizin mutluluğunuzu kıskanan veya erkek arkadaşınıza göz koyan biri sizi fişekler.

  3) Adam sizin için herşeyi yapar, siz teşekkür edeceğinize hep daha çok daha çok istersiniz.

  4) Herkes askerlik yapar.

  5) Falancanın kocası-erkek arkadaşı vs. böyle yapıyormuş….

  6) Bir erkek asla unutmaz, bir kadın unutulmaz.

  7) Doğrudur..Erkekler sıkça kaba saba şeyler yapar, söyler..böyle olunca ne kabasın, biraz efendi, beyfendi ol dersiniz..Çocuk beyfendi olur, siz erkek dediğin kaba saba olur, iri yarı olur dersiniz.

  8) Kredi kartı borcunuza dikkat etmediğini konusunda uyarırırız, aman canım nolcak bu kez son dersiniz..gider kredi çeker borcu borçla ödersiniz.Halbuki bunu söyleyen adam ileriyi düşünüyordur..Size esirgediğinden değil.

  9) Bir erkek, çoğunlukla yalnız büyür..annesi hariç kimse şefkat göstermez..Bunu bir de sizden bekler..ve maalesef en sevdiği kız ya terk eder ya da yukarıda sayılanlardan biri olur ve sürekli hale gelir..adamı bıktırırsınız..Sonra da bu adam çok isyan eder..yolunu kaybeder..yolunu bulana kadar çok yol dener..halbuki bir kadındır erkeği yola getiren de yoldan çıkaran da..Buna da birçoğunuz bahane dersiniz..hııhııı dersiniz..ya da adam olsaydın da çıkmasaydın dersiniz..Adam kendini ispat etmek için maymun olur, palyaço olur..Siz aradığım sen değilmişsin deyip..öylece şutt..

  10) Son olarak..Erkekler..Tek başlarına ağlarlar..Onlar zorlukları sırtlamak zorundadırlar..Siz kız çocuğusunuzdur..En kötü babanız vardır..Size canını verebilecek..Gücünü hissettirebilecek..Başınız derde girse babanız çıkar gelir..Oysa bizim başımız derde girse, annelerimize sen dur anne deriz..Çünkü kadınlar bizler için kutsaldır, onlara zarar gelsin istemeyiz..

  biz asla 2. 10′ludaki kadınları aramayız..ama maalesef 1. 10′lu daki kadınları anlayacak olgunluğa geç erişiriz..veya da tam herşeyimizi veririz..ama herşeyimiz olan..bizden herşeyimizi alır..ve usul usul gider..bundan sonra da erkek gençse herkese salça olur..orta yaştaysa çöker..vs.. vs…

  kadınlar hep haklıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>